День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

картинка8 та 9 травня українці вшановують День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати 8 і 9 травня  як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни. Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня у європейському дусі у 2015 році, згідно з законом "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років".

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення уособлює квітку маку з одного боку, а з іншого – кривавий слід від кулі.

У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.