Статті

Google Scholar

Google Scholar (Google Академія) є вільно доступною пошуковою системою, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Використовуючи єдину форму запиту, можна виконувати пошук у різних дисциплінах і за різними джерелами, включаючи статті, дисертації, книги, реферати і звіти, опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями.

В результаті пошуку формується список, в якому джерела (статті, книги, дисертації) розташовані залежно від місця публікації, автора документу, частоти цитування і дати цитування документа. Пошукова система Google Scholar повідомляє користувачеві назву, фрагмент тексту і гіперпосилання на документ. Посилання на безкоштовні повні тексти публікацій мають позначки [PDF]. База містить відомості не лише про онлайнові, але і про друкарські статті. У списку результатів пошуку офлайнові статті мають позначку [Citation].За гіперпосиланням «Cited by ..» можна отримати відомості про те, скільки і які саме документи посилаються на конкретну публікацію в межах бази даних. У списку результатів може бути декілька посилань на матеріали, що відносяться до однієї і тієї ж статті.

Особливістю пошукової системи Google Scholar є те, що автори публікацій, наукові колективи, організації та наукові журнали самостійно створюють та модерують власні профілі.

 

Інструкція для реєстраціїв Google Академії

  1. Зайти на сайт .
  2. У верхньому правому кутку діалогового вікна натискаємо на слово «Увійти».
  3. Натискаємо на «Створити обліковий запис».
  4. Натискаємо на «Створити профіль».
  5. Заповнюємо поля з особистими даними та натискаємо на кнопку “Наступний крок”.
  6. На електрону адресу, яку ви вказали при заповнення реєстраційної форми надійде лист із підтвердженням реєстрації, який потрібно відкрити та перейти за вказаним посиланням для завершення реєстрації.
  7. Перед вами відкриється сторінка із вашим профілем («Мої цитати»), яку ви можете корегувати, наповнювати та здійснювати її модерацію.
  8. Ви можете увімкнути функції збереження статей які вас зацікавили (для зручності пошуку цих статей).
  9. Також ви можете підключити функцію цитування («Сповіщення») і на вашу електрону пошту приходитиме повідомлення про те, що інші науковці цитують вашу публікацію.
  10. Для забезпечення публічності Вашого профілю необхідно зробити відмітку у відповідному полі реєстраційної форми («Зробити мій профіль загальнодоступним») та, при цьому, обов’язково вказати («Електронна адреса для підтвердження») електронну адресу, розміщену на університетському домені (********@tneu.edu.ua).