Виставка-реквієм "Бабин Яр"

golokost                                            На голод-холод, на коросту
                                            скарає рід наш. Під косою
                                            на чорних квітах Голокосту
                                            червоне випаде росою...
                                                                        І.Олафсон

 Бабин Яр – трагедія всього людства, що трапилась на українській землі 79 років тому під час Другої світової війни. Це був не просто розстріл. Це був конвеєр. Людей, які кричали від жаху, вбивали пострілами в потилицю упродовж декількох годин поспіль. Тільки за два дні у вересні 1941 року на околиці Києва було розстріляно понад 30 тисяч євреїв, ромів, а також українських патріотів, військовополонених, психічнохворих, інвалідів, а протягом 1943-44 років у Бабиному Яру загинуло більше двохсот тисяч осіб. І про це не має права забувати жодна людина, адже ця трагедія - одна з найбільших акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.
 Вшановуючи пам`ять полеглих у Бабиному Яру, працівники читального залу бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету організували виставку-реквієм «Бабин Яр – наш біль і пам’ять». Тут представлені монографії, матеріали наукових конференцій, публікації, прозові та поетичні твори, що розкривають тему трагедії Голокосту на тлі подій Другої світової війни.
 Час може зарубцювати рани, проте він безсилий загасити нашу пам’ять. Народне прислів’я вчить: „Хто згадає лихе — тому око геть. А хто забуде - тому два". І справді, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжніх цінностей – життя та свободи людини.

 

Іван Карпенко-Карий (Іван Карпович Тобілевич)

До 175 - річчя від дня народження (29.09.1845 – 15.09.1907)

11-1 ...Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література.
                                                                                                 І. Франко.

 29 вересня 2020 року виповнюється 175 років від дня народження Івана Карпенко-Карого - відомого українського письменника, драматурга, талановитого актора, режисера, організатора і керівника трупи.
 Творчість Івана Карпенко-Карого підсумувала розвиток української драматургії нового часу, піднявши її ідейно-художній рівень. “Він міцно держиться рідного ґрунту, розбирає в своїх драмах насущні потреби й вищі духовні інтереси українського села в сучасну добу і в минувшині. Цензурна заборона, що не допускала на українську сцену інтелігентів і змушувала письменника обертатися виключно в селянській сфері, та заборона, що стількох українських драморобів звела на пусті шаблони, на пережовування все тих самих мотивів кохання, співів, танців та пиття горілки, була для Івана Карповича принукою до заглиблення в душу народу, до зусильної обсервації найрізніших сторін народного життя, розкривала перед ним щораз інші, щораз ширші перспективи того життя і надавала кожній його драмі більший, пекучий інтерес” – так відгукнувся про нього Іван Франко.

До дня народження Івана Карпенка-Карого інформаційно-бібліографічний відділ підготував презентацію. Бажаємо приємного перегляду!

 

Боги та богині в кожному (ій) з нас

боги богині1 Проєкт «Дегустація книги» розпочинає свою роботу у новому навчальному році. 29 вересня 2020 р. о 12.45 год. у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка відбудеться презентація чергової книги Дмитра Штокалюка «Боги та богині в кожному (ій) з нас», у якій автор дає характеристику людей згідно із типологією Карла Густава Юнга.
 Чим виділяється Зевс, які принципи життя у Афродіти, які стосунки у неї складаються з Посейдоном, до якого типу можемо віднести себе…Про усі ці типи, їх плюси та мінуси нам розповість автор Дмитро Штокалюк. Окрім того, як завжди, наприкінці зустрічі графолог усім бажаючим розповість про їхній характер та особливості.
   Запрошуємо на зустріч! Ви відкриєте для себе багато цікавого!

 

Оглядово-пізнавальні екскурсії

120134270 na120125081 biubliogr120127679 bibliogr

 З початку навчального року бібліотека ім. Л. Каніщенка ЗУНУ проводить оглядово-пізнавальні екскурсії для студентів перших курсів університету. Сьогодні книгозбірню відвідала група ПТБДт-11 (куратор – Запаранюк Тетяна Валеріївна). Студенти ознайомились з правилами користування та режимом роботи структурних підрозділів, ресурсами й інформаційними можливостями бібліотеки, які будуть корисні в подальшому навчанні.

 

 

Новинки художньої літератури!

120014621 7 Неймовірне задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди свято та нове знайомство. Кожен читач знайде собі захоплюючу  книгу для читання.
 Запрошуємо шанувальників книги познайомитись із цікавою, пізнавальною літературою, творами відомих українських та зарубіжних письменників, які одержав абонемент художньої літератури бібліотеки.