«Зелена бібліотека» : створення екологічного простору

Опубліковано: 27 листопада 2020

Проєкт створення екологічного простору Наше життя – це постійна взаємодія з природою, тож не існує такої діяльності, яка б не впливала на довкілля. Важливою умовою узгодження дій людини із законами природи є, на сьогодні, формування особистості екоцентричного типу та створення нового порядку і правил співіснування людини з природою.
 У світі рух «Green library» розвивається вже понад 20 років. «Зелені бібліотеки» демонструють на власному прикладі практики сталого споживання та впроваджують просвітницьку роботу серед населення. Бібліотека ім. Л. Каніщенка  Західноукраїнського національного університету ставить за мету об’єднати зусилля всіх охочих, привернути увагу молоді до екологічних проблем та відновлення екосистеми. Створений екологічний простір дає можливість долучитися до здорового способу життя та вкрай важливого екологічного виховання кожного із нас уже сьогодні, а також нашого майбутнього покоління.

 

125 років від дня встановлення Нобелівської премії (1895-2020 р.)

Опубліковано: 27 листопада 2020

images Нобелівська премія — це рятувальний круг, що його кидають плавцю, який уже щасливо доплив до берега.
                                                                  Джордж Бернанд Шоу
 Цього року минає 125 років від часу заснування Нобелівської премії - найпочеснішої і найпрестижнішої премії у світі.
 Бути нобелівським лауреатом - означає досягти найвищої наукової нагороди, здобути всесвітню славу і визнання. А для країни, де мешкає лауреат, ця премія є символом успіху, політичного і громадського престижу, ознакою високого рівня розвитку науки, культури, освіти.
 Нобелівська премія — одна з найвідоміших і найпрестижніших міжнародних премій світу. Ця почесна відзнака, яка не має собі рівних ані за світовим авторитетом, ані за щедрістю грошової винагороди, була заснована за передсмертною волею видатного шведського підприємця і вченого, винахідника динаміту Альфреда Бернхарда Нобеля.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Три колоски, закуті дротом

Опубліковано: 25 листопада 2020

127281993zgГолодомори, голодомори,
Все до зернини взяли з комори,
Взяли з комори все до зернини,
Все до зернини в неньки й дитини
В неньки й дитини із України.
                                    Борис Олександрів

 Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору. Ніколи ще світ не бачив такого штучно створеного лиха настільки великого масштабу, про яке так голосно не мовчали в той час, коли 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі. У світовій історії не так багато є таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України.

 

 

 

Біобібліографічний покажчик «Десятнюк Оксана Миронівна (до 50-річчя від дня народження)»

Опубліковано: 20 листопада 2020

обкладинка кольорова покажчик Десятнюк Вийшов з друку біобібліографічний покажчик «Десятнюк Оксана Миронівна (до 50-річчя від дня народження)» підготовлений працівниками бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ.
 У покажчику відображено науковий доробок доктора економічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, члена підкомісії «Фінанси і кредит» науково-методичної комісії за галуззю знань «Економіка та підприємництво» Міністерства освіти і науки України, члена спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук, проректора з науково-педагогічної роботи Західноукраїнського національного університету (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток) Оксани Миронівни Десятнюк.
 Видання буде цікавим для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, які спеціалізуються в галузі фінансів та оподаткування тощо.
 Переглянути покажчик можна в читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка, або на сайтах за адресами:

http://library.tneu.edu.ua/index.php/uk/resursy-biblioteky/bibliohrafichni-pokazhchyky/4708-desiatniuk-oksana-myronivna-do-50-richchia-vid-dnia-narodzhennia

http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/38605

 

День гідності та свободи

Опубліковано: 20 листопада 2020

126549250 rgМайдан об’єднав покоління,
Єдине бажання та віру!
У нас українське коріння,
Що волю цінує без міри!
                                     Ганна Дудник

 Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.
Це – одне зі знакових державних свят у новітній історії України, яке приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). У цей день ми вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та восени-взимку 2013-го – 2014-го року захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір та пам’ять тих, хто віддав своє життя заради свободи.

 

Чисте довкілля – запорука здоров’я людини!

Опубліковано: 18 листопада 2020

zemlja ne sluch 6Природа –такий же унікум, як картина Рафаеля.
Знищити її легко –відновити неможливо.
                                                    І. П. Бородін

 Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак всіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища. Проблеми дбайливого ставлення до природи, охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є досить актуальними для України і всієї планети.
 Сьогодні, більше ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя.
 Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

Пропонуємо Вашій увазі переглянути віртуальну виставку по даній темі, яку підготував інформаційно-бібліографічний відділ. Бажаємо приємного перегляду!

 

Сторінка 1 із 127