І було пекло на Землі

Опубліковано: 22 листопада 2016

IMG 9784IMG 9782IMG 9779       Щороку в кінці листопада Україна відзначає День пам′яті жертв голодоморів.
    Тричі Україна потрапляла в пекельні лабіринти голодоморів, які спричинили величезні людські жертви : 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. У людей відбирали хліб. Забирали все, чим можна було підтримувати життя, — до останньої зернини. Тих, хто збирав колоски на полях, розстрілювали. Агонія голоду була воістину пекельною. Мерців не встигали ховати. Україна втратила тоді мільйони своїх дітей.
   Для тих, хто бажає більше дізнатися про ці трагічні сторінки нашої історії , у читальному залі організовано виставку-реквієм «Свічка плакала в скорботі…», яка діятиме з 22 по 30 листопада 2016 р. Видання, які представлені тут, ознайомлять читача з новим поглядом на передісторію, дадуть можливість простежити перебіг і наслідки голодоморів в Україні, переосмислити їх причини, обставини, підґрунтя та періодизацію, усвідомити масштаби та геноцидну сутність.
   Ця виставка, передусім, для тих, хто намагається зрозуміти хід історичних подій в Україні 20-40-х років минулого століття, хто прагне прочитати правдиве слово про них. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо.
   Ніколи не забуваймо про мільйони невинно убієнних голодом співвітчизників! Щоб таке ніколи більше не повторювалося, нам слід про все знати і пам'ятати!