УПА – яка велика сила, який незламний дух!

Опубліковано: 12 січня 2017

IMG 20170112 105624IMG 20170112 105740

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   У 2017 році минає 75 років з часу створення Української Повстанської Армії (УПА), яка зробила визначний внесок у здобуття незалежності та проголошення Української держави, мала вагомий вплив на формування національної свідомості  та  процеси державотворення.
    Українська повстанська армія – військово-політичне формування, яке діяло в Україні впродовж 1942-1953 років, будучи збройним крилом Організації українських націоналістів.
     Саме роком Української Повстанської Армії в Тернопільській області проголошений цей рік на сесії обласної ради. І це не дивно, адже наша земля виплекала на своїх теренах не одного справжнього патріота, учасника ОУН чи УПА.
    З нагоди цієї дати у приміщенні читального залу наукової бібліотеки ім. Л. Каніщенка організовано круглорічну тематичну патріотично-виховну виставку «УПА – яка велика сила, який незламний дух. УПА – не тільки наші крила, це наш в майбутнє рух». До уваги користувачів представлені численні документи, матеріали, офіційні публікації про діяльність Української повстанської армії та її соратника у своїх ідейних переконаннях щодо відновлення української державності – ОУН.
    За допомогою експонованих видань можна дізнатися про становлення та розвиток національно-визвольного руху, життя та діяльність визначних військово-політичних діячів та переглянете маловідомі сторінки героїчної боротьби українських повстанців .
Особливої уваги заслуговують книги, що поповнили фонди нашої книгозбірні у 2016 році: Гущак І. В.  Марко Боєслав - сурмач УПА, Частій Р. В.  Степан Бандера, Гордасевич Г. Л.  Степан Бандера : людина і міф, Кметь В.  Олена Степанів : шлях боротьби та гідності , Яневський Д. Б.  Роман Шухевич, Страсті за Бандрою /упоряд. Т.С.Амар, І. Балинський, Я. Грицак та ін.
                                                              Усіх зацікавлених запрошуємо до перегляду!