День гідності та свободи

Опубліковано: 20 листопада 2020

 126549250 rgМайдан об’єднав покоління,
Єдине бажання та віру!
У нас українське коріння,
Що волю цінує без міри!
                                     Ганна Дудник 

 Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. 
Це – одне зі знакових державних свят у новітній історії України, яке приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). У цей день ми вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та восени-взимку 2013-го – 2014-го року захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір та пам’ять тих, хто віддав своє життя заради свободи. 
 Студенти, викладачі та співробітники Західноукраїнського національного університету ніколи не стояли осторонь подій, які змінювали долю України: багато з них їздили на головний Майдан столиці, щоб відстояти право на демократичний розвиток нашої держави, громадянські права та свободи, а ті, хто залишився у місті, протестували на Театральному майдані Тернополя.
 З нагоди Дня Гідності та Свободи у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка розгорнуто тематичну книжкову виставку-пам’ять «Україна – територія гідності і свободи». Тут експоновано видання, основною темою котрих є герої, перебіг та осмислення подій Революції Гідності. Це – монографічні дослідження, фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців тих історичних подій та літературні твори, які висвітлюють ті доленосні для України події початку XXI ст. .
 Доленосні події на Майдані стали символом боротьби і перемоги, символом єднання вільних громадян, справжніх патріотів України навколо високої мети – відстоювання незалежності України, захисту прав і свобод людини, досягнення гідного рівня життя й праці. 
 Закликаємо всіх у цей світлий і сумний день зупинитись на хвилину, відкинути буденні турботи та проблеми і хоч подумки подякувати нашим Героям!

З майдану росте конус-каркас
І велич народу росте.
На ньому із жовто-блакитних прикрас
Зірок закільцьований степ!
                                     Поль Іщук