Небесна Сотня – герої незборені...

Опубліковано: 18 лютого 2021

145069237 4Небесна Сотне, вас навічно
до себе в рай Господь забрав.
Але назавжди залишились
в серцях народу, що повстав.
                          М. Степаненко

 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності. Сім років тому у самісінькому центрі Києва пролилася кров людей, які відкрито виступили проти беззаконня тодішньої влади та несправедливості. 22 січня 2014 року першими від вогнепальних поранень під час сутичок загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20.
 Так і закріпилася за ними назва «Небесна сотня». Бо ж, наче Ангели, захищали честь та волю, стояли за право бути українцем. Рука снайпера обірвала їх життя, то ж журавлиним ключем поринули вони у вирій вічності. Сотні повчань, віршів, книг є нічим у порівнянні з тим, що вчинили для нас ці люди.
З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету організовано виставку-реквієм, з матеріалів якої можна почерпнути відомості щодо тих трагічних подій, за назвою:
«Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…».
 Сьогодні в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв та дякуємо їм за те, що віддали життя заради нас з вами. Вони дали незабутній урок майбутнім покоління - український дух є незламним, а народ – нескореним!