Іван Карпенко-Карий (Іван Карпович Тобілевич)

Опубліковано: 25 вересня 2020

До 175 - річчя від дня народження (29.09.1845 – 15.09.1907)

 

7-1 Драматична творчість Карпенка-Карого — це найвище досягнення нашого класичного театру, театру корифеїв, що стало школою для українських драматургів нового часу.
                                                                                                     Р. Пилипчук

 

 Іван Карпенко-Карий – видатний український драматург, один із засновників «театру корифеїв», режисер, громадський і театральний діяч.
 З ім'ям Карпенка-Карого пов'язане піднесення українського драматичного мистецтва в другій половині ХІХ і на початку ХХ століття. Він був талановитим актором, режисером, організатором і керівником трупи. У його драматургічній спадщині - вісімнадцять оригінальних п’єс та кілька переробок. Його твори багатьма своїми елементами входять в ідейно-естетичний контекст нової європейської драми.
 Справжнім духовним заповітом митця стали слова, звернені до сина Назара Тобілевича: «Не забувати ніколи високих ідеалів! Програма ідеалів безмежна, але той, хто частину цих ідеалів носить у своїй душі, береже їх як святиню, і по мірі своїх сил виповняє, той тільки має задоволення, бо тільки безконечно прекрасного в житті тяжко досягнути, а через те праця на корись прекрасного безкрая...».

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

 

6 вересня - День підприємця України

Опубліковано: 04 вересня 2020

87  Традиційно у першу неділю вересня у нашій державі відзначається День підприємця. У 2020 році дата припадає на 6 вересня. Це професійне свято встановлено Указом Президента України «Про День підприємця» від 5 жовтня 1998 року № 1110/98. Запровадження цього свята на державному рівні – це визнання тієї ролі, яку відіграють у розвитку вітчизняної економіки підприємництво і приватна ініціатива.
 Підприємці - це люди, які організовують власну справу, керують нею і водночас беруть на себе відповідальність і ризикують з метою отримання прибутку. Саме від них залежить позитивні структурні зміни в економіці, бо вони – рушійна сила усіх реформ, завдяки ним з’являються нові робочі місця, наповнюється бюджет, розвивається економіка України.
 Підприємництво виступає важливим джерелом фінансового та організаційного забезпечення соціального захисту, вносить визначальний внесок у зменшення соціальної напруги і демократизації ринкових відносин. Воно виступає інвестором вітчизняної економіки, а також сприяє розширенню експортних можливостей держави.
 Сьогодні, у День підприємця України, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент нашої економіки. Успіхів у роботі, креативних ідей, удачі, миру, радості, натхнення на життєвому шляху.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Максим Тадейович Рильський

Опубліковано: 19 березня 2020

До 125 - річчя від дня народження (19.03.1895 -24.07.1964 рр.)

 rilsky00-465-523«Він був поетом, що ніколи не спинявся на досягнутому, а завжди йшов уперед»
                                                     Степан Крижанівський

 М.Т. Рильський належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.
 Максим Рильський залишив по собі величезний літературний спадок – понад 30 поетичних збірок, переклади творів Шекспіра, Міцкевича, Гюго. Доробку великого поета і вченого належить одне з найпочесніших місць у скарбниці національної культури.
 І водночас він умів цінувати земні радості, був затятим мисливцем і рибалкою, щедрим співрозмовником. Влучну характеристику Рильському дав Володимир Панченко: «Він був однаково органічним – і в академічній тозі, і в куфайці мисливця чи рибалки. Усі, хто дружив із Максимом Рильським, хто був із ним поруч чи лишень час від часу спілкувався, дружно відзначають абсолютну чарівливість особистості поета. Був він “енциклопедистом свого часу”, який умів легко та повсякчас поповнювати свої різнобічні знання. При цьому Максим Тадейович не був суто кабінетною людиною. Його дивовижне працелюбство мало, сказати б, “моцартіанський” характер; він примудрявся швидко та якісно виконувати величезні обсяги роботи навіть за несприятливих обставин. І залишався тим життєлюбом, який завжди знаходив час і для задушевного спілкування з друзями, для улюбленого мисливства й для риболовлі, для “чарочки” й пісні… Він був легкою людиною, якщо під цим словом розуміти душевну відкритість, уміння слухати співрозмовника, безмежну доброту, людинолюбство й дотепність». Але передусім Максим Рильський — Поет. Великий, народний і самобутній.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

14 лютого день Святого Валентина

Опубліковано: 14 лютого 2020

 922456 208729614 лютого день Святого Валентина. День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки та інші приємні подарунки.
 В різних країнах склалися різні традиції святкування 14 лютого. У Польщі  відвідують Познанську митрополію. Там, за повір'ям, і покояться мощі святого Валентина, знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що це паломництво допоможе їм у любовних справах. Популярними подарунками на день Святого Валентина у  Великобританії вважаються солодощі у вигляді сердець, м'які іграшки, і, звичайно, незмінні листівки-валентинки. Уельс славен так званими "ложками любові". Перед святом закохані вирізають з дерева ложки, прикрашають їх сердечками, ключами, замковими щілинами і урочисто дарують один одному. Такий подарунок у буквальному сенсі означає: "Ти знайшов дорогу до мого серця". В Італії ця дата називається "солодким" днем, головними подарунками є всілякі цукерки, шоколадки і печиво у формі серця. У Данії День Святого  Валентина прийнято відзначати весело. Тут влаштовуються масові вистави і концерти, виступи та виставки, галасливі вечірки. Коханим, друзям, членам сім'ї, колегам посилають гарні білі квіти (живі та штучні), а також листівки зі смішними віршами і любовними поемами. Яскраво і весело цей день відзначається і в Японії, де існує звичай: в парку або на площі будується великий поміст, з якого молоді люди та дівчата викрикують визнання в любові.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

13 лютого – Всесвітній день радіо

Опубліковано: 13 лютого 2020

дж 13 лютого, світова громадськість відзначає Всесвітній день радіо, який встановлений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з ініціативи Іспанії. Як вважають засновники свята, воно покликане нагадати світові про важливу роль радіо як ЗМІ, зміцнити міжнародне співробітництво радіомовників і заохотити великі мережі та місцеві радіостанції розвивати доступ до інформації та свободу слова у радіоефірі.
 Дата вибрана не випадково – цього дня, 13 лютого 1946 року, у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй уперше вийшло в ефір радіо ООН. Нині радіо продовжує залишатися засобом комунікації з найширшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним засобом зв'язку, що володіє великими можливостями і, водночас, не вимагає великих витрат. Радіо використовує нові технології - широкосмуговий та мобільний зв'язок, планшетні компютери і т.ін.
 Сьогодні, у Всесвітній День радіо, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент наших людських взаємин, хто відноситься до сфери радіомовлення, телебачення та зв’язку. Успіхів у роботі, креативних ідей, удачі, миру, радості, натхнення на життєвому шляху.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Сторінка 1 із 14