Микола Данилович Руденко

Опубліковано: 18 грудня 2020

До 100 - річчя від дня народження (19.12.1920 – 01.04.2004)

ві"Рухлива панорама Дніпровських порогів, над якими відчутно витав Дух України – це назавжди оселилося в душі, ставши тим, без чого я не міг би сформуватися ні як поет, ані як людина".
                                                                               М. Руденко

 Микола Данилович Руденко – один з велетнів, чиїм ім’ям означене українське національне відродження 60-90-х років XX-го сторіччя. Його ім’я відоме не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Микола Руденко став одним із символів українського правозахисного руху. За своє життя він пройшов еволюцію від правовірного комуніста до дисидента-правозахисника. Він став одним з перших, хто почав говорити про права людини у тогочасному СРСР. Однак режим відповів йому за цю непримиренну позицію ув'язненням та засланням, багато в чому зламавши його подальше життя.
 Творчість Миколи Руденка - реалістична, за кожним рядком - тінь побаченого та пережитого. І в поезії, і в прозі. Він був талановитим поетом, публіцистом, письменником і активним громадським діячем.
 Микола Руденко залишиться у нашій пам’яті як людина мужня, творча, духовно вільна. Радянська система не скорила, не зломила його. Навпаки, загартувала та призвела до прозріння, протесту й оновлення. У тяжких життєвих випробуваннях перемогла вільна душа поета.
 Указом Президента України Л.Кучми від 19 грудня 2000 року за № 1347/2000 Руденку Миколі Даниловичу «за активне і послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, багаторічну плідну правозахисну і літературну діяльність» присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

125 років від дня встановлення Нобелівської премії (1895-2020 р.)

Опубліковано: 27 листопада 2020

завантаженняЯ вважаю життя надзвичайним даром, дорогоцінним камінням,
отриманим нами з рук матері-природи для того,
щоб ми самі шліфували і полірували його до тих пір,
поки його блиск не вартий нас за наші труди.
                                                                            А. Нобель

 

 

 Нобелівська премія — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. 

 27 листопада 1895 року в Парижі у присутності чотирьох свідків Альфред Нобель підписав новий заповіт, за яким усе своє майно й капітал передав фондам для створення п’яти щорічних премій. Відповідно до заповіту все майно (наприкінці життя він був власником не тільки 93 компаній та підприємств у 20 країнах світу на всіх континентах, але й будинків у Парижі, Відні, Ніцці, Сан-Ремо та інших містах) після його смерті мало бути вкладено в надійні акції, цінні папери для створення преміального фонду. 
 Щороку 21 жовтня, у день народження Альфреда Нобеля, оголошують імена лауреатів Нобелівської премії. Церемонія вручення відбувається 10 грудня – у день його смерті. Напередодні лауреати читають нобелівські лекції. Вручення премій почалося 1901 року.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути віртуальну виставку по даній темі, яку підготував інформаційно-бібліографічний відділ. Бажаємо приємного перегляду!

 

Чисте довкілля – запорука здоров’я людини!

Опубліковано: 18 листопада 2020

1464945812 12894531 Жити красиво і жити у злагоді з природою – одне й те саме.
                                               Л.Сенека

 Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації. Забруднення повітря і водних ресурсів має транскордонний характер, а деякі особливо цінні, унікальні природні комплекси, території належать кільком державам.
 Ми повинні усвідомити, що зберегти природу в стані, придатному для життя людини, можна тільки загальними зусиллями населення всієї Землі.
 Пам’ятаймо, що забруднюючи довкілля ми шкодимо, в першу чергу, самим собі та своїм нащадкам. Бережіть природу! Від кожного з нас залежить наше майбутнє!

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Іван Карпенко-Карий (Іван Карпович Тобілевич)

Опубліковано: 25 вересня 2020

До 175 - річчя від дня народження (29.09.1845 – 15.09.1907)

 

7-1 Драматична творчість Карпенка-Карого — це найвище досягнення нашого класичного театру, театру корифеїв, що стало школою для українських драматургів нового часу.
                                                                                                     Р. Пилипчук

 

 Іван Карпенко-Карий – видатний український драматург, один із засновників «театру корифеїв», режисер, громадський і театральний діяч.
 З ім'ям Карпенка-Карого пов'язане піднесення українського драматичного мистецтва в другій половині ХІХ і на початку ХХ століття. Він був талановитим актором, режисером, організатором і керівником трупи. У його драматургічній спадщині - вісімнадцять оригінальних п’єс та кілька переробок. Його твори багатьма своїми елементами входять в ідейно-естетичний контекст нової європейської драми.
 Справжнім духовним заповітом митця стали слова, звернені до сина Назара Тобілевича: «Не забувати ніколи високих ідеалів! Програма ідеалів безмежна, але той, хто частину цих ідеалів носить у своїй душі, береже їх як святиню, і по мірі своїх сил виповняє, той тільки має задоволення, бо тільки безконечно прекрасного в житті тяжко досягнути, а через те праця на корись прекрасного безкрая...».

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

 

6 вересня - День підприємця України

Опубліковано: 04 вересня 2020

87  Традиційно у першу неділю вересня у нашій державі відзначається День підприємця. У 2020 році дата припадає на 6 вересня. Це професійне свято встановлено Указом Президента України «Про День підприємця» від 5 жовтня 1998 року № 1110/98. Запровадження цього свята на державному рівні – це визнання тієї ролі, яку відіграють у розвитку вітчизняної економіки підприємництво і приватна ініціатива.
 Підприємці - це люди, які організовують власну справу, керують нею і водночас беруть на себе відповідальність і ризикують з метою отримання прибутку. Саме від них залежить позитивні структурні зміни в економіці, бо вони – рушійна сила усіх реформ, завдяки ним з’являються нові робочі місця, наповнюється бюджет, розвивається економіка України.
 Підприємництво виступає важливим джерелом фінансового та організаційного забезпечення соціального захисту, вносить визначальний внесок у зменшення соціальної напруги і демократизації ринкових відносин. Воно виступає інвестором вітчизняної економіки, а також сприяє розширенню експортних можливостей держави.
 Сьогодні, у День підприємця України, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент нашої економіки. Успіхів у роботі, креативних ідей, удачі, миру, радості, натхнення на життєвому шляху.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Сторінка 1 із 15