1лютого - день створення Української бібліотечної асоціації

Опубліковано: 01 лютого 2024

22Кожен з нас може знайти в бібліотеці спокій духу, розраду в смутку, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє “володіти тим дорогоцінним ключем, який відмикає таємничі двері цієї скарбниці”                                                                Леббо

 1 лютого 2024 року виповнилось 29 років з дня заснування Української бібліотечної асоціації – всеукраїнської громадської організації. Головною місією УБА є всебічне сприяння розвитку бібліотечної справи і забезпеченню реалізації права користувачів бібліотечних послуг на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, а також захист соціальних та інших спільних інтересів членів Асоціації.
 «Бібліотеки тепер — не лише освітні та культурні простори, а й логістичні центри для внутрішньо переміщених осіб. А ще волонтерські хаби. Тут і сітки плетуть, і їжу готують, і сортують та відправляють речі та спорядження, і збирають кошти для ЗСУ» - відмітила президентка УБА Оксана Бруй.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі. 

 

24 січня — Міжнародний день освіти!

Опубліковано: 24 січня 2024

 630 360 1532600258 3885Міжнародний день освіти – це нагода поглибити своє розуміння важливості освіти, обговорити її виклики та можливості, а також зосередити увагу на необхідності постійних зусиль задля забезпечення доступу до якісної освіти для кожної людини на планеті.
 Святкування Міжнародного дня освіти сприяє обміну досвіду між країнами щодо методів навчання, новітніх підходів та інновацій у галузі освіти. Освіта не лише сприяє професійному розвитку людини, але і формує її як особистість, допомагає розуміти світ навколо та взаємодіяти з ним.
 В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба)

Опубліковано: 04 грудня 2023

 До 145 років від дня народження (5.12.1878 -22.07.1944)

oleksandr oles biografiya«Україна отримала лірика, якого очікувала ще з часів Тараса Шевченка».
                                                                                       Михайло Грушевський

 Олександр Олесь – талановитий поет, драматург, перекладач, яскравий представник символізму в літературі. Він збагатив українську літературу задушевністю, ніжними почуттями і багатою внутрішньою силою, став однією з центральних постатей української поезії початку ХХ століття, уособлюючи новий тип поета, інтелігента, аристократа духу, захисника національних інтересів України.
 Еволюція поетичного таланту Олександра Олеся була частиною не тільки українського, а й загальноєвропейського літературного процесу. У його творчості поєднано фольклорні традиції, неоромантизм та естетику символізму.
Іван Франко в рецензії на збірку "З журбою радість обнялась" назвав поета соловейком та писав про перевагу емоційності й діонісійського начала в його творчості. Десятки композиторів створили музику до віршів Олександра Олеся, поетичні етюди і драми успішно ставили в театрах.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Леонід Іванович Глібов

Опубліковано: 10 листопада 2023

До 130 років від дня смерті (5. 03. 1827 — 10. 11. 1893)

05 Glibov                         "Здається, байка просто бреше,
                         А справдіясну правду чеше
                         Нікого в світі не мине
                         Читайте, згадуйте мене.“
                                                     ЛеонідГлібов

10 листопада виповнюється 130 років від дня смерті видатного українського письменника, поета, байкаря, видавця та громадського діяча Леоніда Глібова.
 Леонід Іванович Глібов належить до славної когорти видатних діячів передової української культури минулого. «Шановний ветеран нашої поезії», як назвав його Іван Франко, плідно продовжував у своїй творчості шевченківські традиції, правдивим художнім словом віддано служив інтересам народних мас.
 Глібов став справжнім творцем української класичної байки, вивів цей традиційний і найдемократичніший жанр на широкий шлях реалізму й високої народності.
 Завдяки Леоніду Івановичу українська байка досягла найвищого розвитку. З його ім’ям пов’язане остаточне утвердження в українському письменстві жанру реалістичної байки. Байкам Леоніда Глібова непідвласний час, вони актуальні завжди. З них ми вчимося мудрості, духовності, життєвого досвіду.
                                Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Скоропадський Павло Петрович

Опубліковано: 12 травня 2023

До 150 років від дня народження (15.05.1873–26.04.1945)

180px Павло Петрович Скоропадський Скоропадський Павло Петрович – визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України.
 Павло Скоропадський проявив себе творчим політичним діячем, який зумів розгорнути будівництво української держави у надзвичайно складній і суперечливій ситуації: вона вимагала чітких і конкретних дій у творенні розмаїтих і численних державних інституцій. За його правління було налагоджено дієздатну адміністративну систему управління. За сім з половиною місяців гетьманату в країні встановилася економічна стабільність, заснувалися Академія наук, два українські університети, 150 українських гімназій, відкрилися кілька українських банків і акціонерних компаній, були сформовані Національний архів, Національна бібліотека, започаткувалися Український театр драми та опери, Українська державна капела, Державний симфонічний оркестр тощо.
 Гетьманат Павла Скоропадського демонстрував своєрідний прорив у майбутнє, утверджував незаперечні державно-правові та національно-культурні цінності.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Сторінка 1 із 18