14 лютого день Святого Валентина

Опубліковано: 14 лютого 2020

 922456 208729614 лютого день Святого Валентина. День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки та інші приємні подарунки.
 В різних країнах склалися різні традиції святкування 14 лютого. У Польщі  відвідують Познанську митрополію. Там, за повір'ям, і покояться мощі святого Валентина, знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що це паломництво допоможе їм у любовних справах. Популярними подарунками на день Святого Валентина у  Великобританії вважаються солодощі у вигляді сердець, м'які іграшки, і, звичайно, незмінні листівки-валентинки. Уельс славен так званими "ложками любові". Перед святом закохані вирізають з дерева ложки, прикрашають їх сердечками, ключами, замковими щілинами і урочисто дарують один одному. Такий подарунок у буквальному сенсі означає: "Ти знайшов дорогу до мого серця". В Італії ця дата називається "солодким" днем, головними подарунками є всілякі цукерки, шоколадки і печиво у формі серця. У Данії День Святого  Валентина прийнято відзначати весело. Тут влаштовуються масові вистави і концерти, виступи та виставки, галасливі вечірки. Коханим, друзям, членам сім'ї, колегам посилають гарні білі квіти (живі та штучні), а також листівки зі смішними віршами і любовними поемами. Яскраво і весело цей день відзначається і в Японії, де існує звичай: в парку або на площі будується великий поміст, з якого молоді люди та дівчата викрикують визнання в любові.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

13 лютого – Всесвітній день радіо

Опубліковано: 13 лютого 2020

дж 13 лютого, світова громадськість відзначає Всесвітній день радіо, який встановлений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з ініціативи Іспанії. Як вважають засновники свята, воно покликане нагадати світові про важливу роль радіо як ЗМІ, зміцнити міжнародне співробітництво радіомовників і заохотити великі мережі та місцеві радіостанції розвивати доступ до інформації та свободу слова у радіоефірі.
 Дата вибрана не випадково – цього дня, 13 лютого 1946 року, у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй уперше вийшло в ефір радіо ООН. Нині радіо продовжує залишатися засобом комунікації з найширшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним засобом зв'язку, що володіє великими можливостями і, водночас, не вимагає великих витрат. Радіо використовує нові технології - широкосмуговий та мобільний зв'язок, планшетні компютери і т.ін.
 Сьогодні, у Всесвітній День радіо, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент наших людських взаємин, хто відноситься до сфери радіомовлення, телебачення та зв’язку. Успіхів у роботі, креативних ідей, удачі, миру, радості, натхнення на життєвому шляху.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Петро Петрович Гулак-Артемовський

Опубліковано: 27 січня 2020

До 230-річчя від дня народження (1790 — 1865)

00207 Петро Петрович Гулак-Артемовський - одна з найяскравіших постатей в українській літературі ХІХ ст. Життя і творчість Петра Гулака-Артемовського вже понад півтора століття традиційно перебуває в центрі уваги дослідників історії української літератури. Він належить до когорти поетів, творчість яких знаменує найперші етапи зародження й розвитку нової української літератури загалом і поезії зокрема.
 До творчого доробку П. Гулака-Артемовського належать байки (байка-казка, байка-приказка), притчі, вірші, послання, балади. Він також ввів в українську літературу жанр романтичної балади. Його найкращі твори українською мовою написані в дусі естетики просвітницького реалізму.
 Біографія його невід’ємна з Харківським університетом. Там він черпав натхнення, писав та передавав свій досвід майбутньому поколінню.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

 

10 грудня - Міжнародний День захисту прав людини

Опубліковано: 10 грудня 2019

hrhome pic1 

     «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах»
                                               Загальна Декларація прав людини

 

 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини. Кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людини та її сім’ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд. Сьогодні саме ці постулати є основоположними у творенні вільної та незалежної України.
 Перед нами сьогодні стоять такі історичні виклики, як окупація частини українських земель та військова агресія з боку сусідньої країни. Ворог робить усе, аби перешкодити нашому проєвропейському вектору розбудови держави, здійснює політичні та інформаційні кампанії, намагаючись дискредитувати шановані українським народом цінності та свободи.
 Та все ж ми впевнено рухаємося вперед, активно впроваджуємо реформи, нові державні програми, які дозволяють досягати відчутного прогресу. І все заради того, аби кожен громадянин відчував себе повноправним громадянином держави Україна. Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

Голодомор - помста за свободу!

Опубліковано: 22 листопада 2019

 23 листопада День пам'яті жертв голодоморів в Україні

 golod1День пам'яті жертв голодоморів на Україні відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Голодомори в Україні – неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР спричинена зумисними діями комуністичної влади і спрямована на геноцид корінного населення. Наслідком злочину геноциду стало руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям, як наці, було завдано смертельної рани.
 Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучними голодами не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати. Лише в 2003 році Український парламент назвав, а 2006 — офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні».
 Заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів пройдуть по всій Україні та у багатьох країнах світу. В кожній домівці українці запалять свічки пам'яті та приєднаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі

 

Сторінка 1 із 13