Павло Григорович Тичина

Опубліковано: 22 січня 2021

До 130 - річчя від дня народження (23.01.1891-16.09.1967 рр.)

1524810859-6200Немає мужності другої,
Як не боятися життя.
                                           П.Г. Тичина

 Павло Тичина – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, новатор поетичної форми. У своїй літературній діяльності Павло Тичина виявив себе одним із найосвіченіших українських письменників, чия ерудиція охоплювала суміжні з літературою види мистецтва – музику і живопис. Художня спадщина поета має велику цінність, залишаючись в золотому фонді нашої культури. Але є у Павла Тичини твори, що написані на вимогу часу чи під тиском обставин, коли поет був змушений йти на поступки жорсткому тоталітарному режиму.

До дня народження П.Г. Тичини інформаційно-бібліографічний відділ підготував презентацію. Бажаємо приємного перегляду!

 

22 січня – День соборності України

Опубліковано: 21 січня 2021

140154444Усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
                                        Ліна Костенко

 День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Тоді вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави, об’єднався наш український народ, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру, політично та економічно сильну державу.
 На жаль, не судилося в ті роки збутися мріям українських людей: наші землі знову опинилися в кабалі тоталітарних держав. На довгі роки українцям заборонили навіть згадувати про День Соборності, щоб назавжди заглушити прагнення нашого народу до волі, до щасливого незалежного майбутнього.

 

Щирі вітання з Різдвом Христовим та Новим роком!

Опубліковано: 07 січня 2021

image1388872480Дорогі наші читачі, вітаємо Вас з Різдвом Христовим та Новим 2021 роком!
 Бажаємо Вам родинного щастя, міцного здоров’я, благополуччя, достатку та злагоди у Ваших оселях.
Бажаємо, щоб Різдвяна зірка запалила у Ваших серцях вогонь віри, надії та любові, а Новий рік подарував здійснення найкращих Ваших задумів і сподівань.
 Нехай над кожною родиною зійде Боже благословення, а благодатне світло Божественної любові, яке засяяло з віфлеємської печери в ніч Різдва Христового, буде з усіма Вами!
Христос народився! Славімо Його!

 

До відома читачів

Опубліковано: 28 грудня 2020

16793400 401Шановні користувачі бібліотеки !

Просимо звернути Вашу увагу, що в період

з 28.12.2020 по 24.01.2021 р.

бібліотека буде працювати тільки в онлайн режимі.

 

З Новим 2021 роком та Різдвяними святами

Опубліковано: 24 грудня 2020

132521859 11132941495 77132818036 Уже позаду Миколая. Зелена пухнаста ялинка, яку в нас заведено прикрашати на це свято, стоїть чи не в кожній хаті та організації. Вона буде з нами і на Новий рік, і та Святвечір, і на Різдво та Водохреща, тішитиме своєю присутністю та даруватиме радість свят.
 У бібліотеці ім. Л. Каніщенка теж уже відчувається магічна атмосфера прийдешніх свят. Бібліоялиночки (вони не просто зелененькі деревця, а створені руками працівників ялинки з газет, старих книжок), прикрашені штучним снігом з блискітками, немов запрошують своїх читачів. А ще далі стоїть різдвяна шопка, дідух…Це вже вони нагадують, що скоро Різдво.
 Ми хочемо привітати усіх своїх читачів з Новим 2021 роком та Різдвяними святами. Нехай цей рік не буде схожим та попередній, а білий Бик ( саме він є господарем року) несе тільки світло у кожну оселю, кожній людині.
 Різдво в Україні – це улюблене свято, яке чекають і люблять через можливості поколядувати, поглянути вертепи. Тож бажаємо зустріти його у великому тісному затишному сімейному колі - чи коли хто думав, що святкування разом з родиною може бути розкішшю? – під спів колядок та з радістю в серці.
 Нехай незгасаюче світло Вифлеємської зірки стане для всіх українців джерелом оптимізму і віри у щасливе майбутнє. Хай Святий вечір дарує кожній родині мир і спокій, а всіх нас об’єднує рідна Україна!

 

Сторінка 1 із 155