Михайло Михайлович Коцюбинський

Опубліковано: 17 вересня 2019

До 155 - річчя від дня народження (17.09.1864 – 25.04.1913)

 -08

 

 «Михайло Коцюбинський напоєний соками багатющої землі своєї - і через це він став безсмертним: великі світочі людства давно вже розступились, щоб дати місце і йому в шерензі борців, мислителів і шукачів правди» 

                                                                                                         П.Тичина

 

Михайло Коцюбинський - одна з найяскравіших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ - початок ХХ ст. У вітчизняну літературу він увійшов як оригінальний прозаїк, один із перших, хто усвідомив потребу реформаторства української літератури і її зближення з європейським модернізмом. Михайло Коцюбинський - талановитий імпресіоніст. Найбільше послуговувався жанром повісті, оповідання і новел.

 В своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність.

 Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

 

Куліш Пантелеймон Олександрович

Опубліковано: 06 серпня 2019

До 200 - річчя від дня народження (7.08. 1819 — 14.02.1897)

Куліш Пантелеймон 

«Зовсім інша була б річ, як би ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості України».
                                                                                                                              П. Куліш

Пантелеймон Куліш був однією з найколоритніших постатей свого часу в українській літературі. Культурницьке подвижництво, що виокремлювало його навіть серед плеяди видатних сучасників, захоплено вітала величезна частина суспільства, мимоволі утворюючи навколо його особистості атмосферу творчої таємничості. Той постійний інтерес підтримувався передовсім самою діяльністю П. Куліша. В основі її — бажання дійти своїм словом і думкою до найширших народних мас.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

6 червня – День журналіста України

Опубліковано: 06 червня 2019

79 main 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Ця дата історично пов’язана зі вступом Спілки журналістів України в Міжнародну федерацію журналістів й підкріплена Указом Президента України від 25.05.1994 № 251/94.
 Сьогодні значення журналістики настільки велике, що святкування Дня журналіста відбувається на загальнонаціональному рівні. Адже саме журналісти несуть інформацію в маси, вони формують громадську думку, ведуть просвітницьку роботу і т.д.
 У день професійного свята бажаємо журналістам творчого неспокою й свободи пера, успіхів і повної реалізації найсміливіших задумів, сил для пошуку істини й правди, затребуваних сюжетів та щирої небайдужої уваги читачів. Нехай усі висвітлюванні вами сенсації будуть лише добрими, новини - позитивними, статті й репортажі - яскравими, а журналістське життя - цікавим, насиченим і незабутнім. Миру вам, міцного здоров’я, добробуту і нових творчих звершень. Залишайтеся й надалі такими ж витривалими, працелюбними, скрупульозними й комунікабельними.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Опубліковано: 31 травня 2019

 7909 26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини, яка спрямована на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. 1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей. В листопаді 1949 року конгрес Міжнародної демократичної федерації жінок ухвалив рішення про заснування 1 червня Міжнародного дня захисту дітей. В листопаді 1959 року Організація об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини, яка мала на меті забезпечити щасливе дитинство. 20 листопада 1989 року Генасамблея ООН прийняла Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ став першим і основним обов'язковим міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини.
 В Україні Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року, а День захисту дітей був створений Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей". За роки незалежності в нашій країні ухвалено законодавство про охорону дитинства, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини.
 У цей день до дітей прикуто найбільшу увагу. Відбуваються різноманітні концерти, фестивалі, розважальні та різні благодійні заходи. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здорова і оточена турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день – добрим і цікавим. Батькам побажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за безпечне і щасливе дитинство!

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

20 травня - День банківського працівника

Опубліковано: 20 травня 2019

20130816091137 20 травня в Україні відзначають День банківських працівників. Це професійне свято було засновано Указом Президента України № 316/04 від 6 березня 2004 року.
 Цим святом держава підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.
 Ефективна робота банків – це знання, праця, досвід банківських працівників – економістів, менеджерів, адміністраторів, касирів та багатьох інших. Дякуємо Вам, представникам однієї з шанованих професій у нашому суспільстві, за те, що Ви не зупиняєтесь на досягнутому, постійно вдосконалюєте свою професійну майстерність.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Сторінка 1 із 12